בדיחות נדל"ן ומה שביניהן

 חובה לצחוק … אז צוחקים….

 

דירה פצצה – מתווך דירות בעזה מציע לקונה דירת קרקע.                 המתווך אומר לו: ….תראה איזה נוף, רואים מכאן את הים !!!  אומר לו הקונה: חחחח.. איזה נוף ואיזה עמאיית ? לא רואים מפה כלום ! תראה, תראה, ….יש פה בניין ענק שמסתיר !                                    אומר לו המתווך: ….חכה דקה, ותראה שהבניין אוטוטו  ייעלם… ולא יסתיר כבר..  (marius arnesen CC BY-SA 3.0 NO)

הבית המשותף – איש אחד הציץ מחלון דירתו, והנה… הוא רואה את הנער של השכנים חופר בור גדול בחצר הבית המשותף.  קורא האיש…היי בחורצ'יק…מה אתה עושה, השתגעת? … אני קובר את הציפור שלי שמתה….. השיב לו! …..  אז למה לקלקל את הגינה, ולמה לך בור כזה גדול בשביל ציפור כזו קטנה שואל האיש? הנער משיב… מפני שהיא בתוך הבטן של החתול שלך….עכשיו אתה מבין ! (fxb)

הפדיון היומי – בעליו של חברת תיווך גדולה החליט יום אחד לבקר במשרדיו ולראות את הסוכנים בעבודתם.

הוא עבר בכמה סוכנויות כשלפתע באחד המשרדים, ראה בחור צעיר עומד ונשען על אחד העמודים בחוסר מעש.     הוא התעצבן, ניגש לבחור ושאל אותו: "תגיד, כמה אתה מרוויח בחודש?"
"בערך 5000 ₪ " ענה הבחור.
בעל החברה הוציא מכיסו חבילת שטרות ולפני כל הסוכנים, למען יראו וייראו, ספר לבחור 5000 ₪ ואמר לו: "הנה השכר שלך, קח את שכרך ואל תחזור אלינו לעולם!"                                                     הבחור לקח את הכסף והלך מהר שמח וטוב לב. 
לאחר מכן פנה בעל החברה אל מנהל המשרד ושאל אותו: איך קיבלנו סוכן כזה עצלן לעבודה אצלנו ?   ענה מנהל המשרד… האמת…הוא בכלל לא עובד אצלנו והוא השליח של משרד העו"ד בכלל….!        (verkeorg CC BY-SA 2.0)

המוכר שמכר לעצמו – כורדי אחד שמנסה למכור את הדירה שלו כבר שלושה חודשים,   הוא פוגש חבר ומספר שאף אחד לא מתקשר אליו ומתעניין בדירה.                    שואל החבר…. מה כתבת במודעה? עונה הכורדי…. יד שלישית, בניין בן 40 שנה, ולא משופץ …. החבר צוחק עליו… ככה מוכרים דירה ? תכתוב בניין משופץ, דירה מסודרת ויפה מאד, נקנתה מרופא.     לאחר כחודש פוגש החבר את הכורדי ושואל… נו… מכרת כבר ? הכורדי עונה… מה השתגעת ?…. דירה כזו לא מוכרים, זו פשוט מציאה !                                                (lola audu CC BY 2.0)

שיווק חכם – בחור צעיר מדאלאס מגיע ללוס אנג'לס, כדי להתקדם אל "העיר הגדולה" ומבקש להתקבל לעבודה בחברת נדל"ן מפורסמת של "הכל תחת קורת גג אחת". המנהל שואל אותו…יש לך ניסיון בשיווק?  
עונה הבחור … כמובן, בדאלאס עסקתי בעיקר במכירות.
אומר המנהל… מצוין, תגיע מחר לנסיון ואבוא בסוף היום לראות איך הלך לך.
למחרת הגיע הבחור ועבר עליו יום עבודה קשה ולא קל, אבל הוא עשה כפי יכולתו ואת המיטב.
ברגע שיצא הלקוח האחרון, שואל אותו הבוס… נו…כמה מכירות עשית היום ?  הבחור עונה לו…אחת ! …רק אחת ?…שואל הבוס בפליאה!..המוכרים שלנו עושים בממוצע בין 10 ל-20 מכירות ביום.   בכמה קנה הלקוח הזה….? והוא משיב….ב- 220.000 דולר.  הבוס הנדהם חוזר אחריו בקול מהדהד… 220  אלף דולר ?…. מה לעזאזל מכרת לו ? הלה משיב…בהתחלה מכרתי לו כיסאות מטבח, לאחר מכן דלפק למטבח ואז שכנעתי אותו לקנות גם את המטבח.  אח"כ שאלתי אותו היכן הוא הולך לשים את כל הדברים שקנה, הוא אמר שייקח לקראוון שלו אשר סמוך לחוף הים, אז לקחתי אותו למחלקת הקבלנים ושכנעתי אותו לקנות דירת לופט חדשה הייטקית ומודרנית. ואז הוא אמר שהיא מוצאת חן בעיניו, אבל אין סיכוי שהטויוטה  שלו תצליח לסחוב את כל הריהוט והקראוון.  אז הברקתי ברעיון והלכנו למחלקת רכבי ההובלות ומכרתי לו גם פיאט דוקאטו .   הבוס הנדהם שכל כולו התפעלות אומר.. תשמע…הבחור הגיע כדי לקנות כסא…. ומכרת לו מטבח קומפלט, דירה ו…משאית?  משיב הבחור… לא…, הוא בא סה"כ כדי לקנות  כלי מטבח לאשתו לצורך הכנת ארוחה. (fxb)                           (מקור: יואב בלום)

נוסטלגיה – שלושה חברים שלא התראו שנים רבות נפגשו בפגישת מחזור . הם יושבים בכייף בבית הקפה סביב שולחן ולאחר שסיימו להעלות זכרונות החלו לספר כל אחד על ילדיו.  הבן שלי אמר הראשון…. הוא בעל סוכנות רכב, והוא כל כך מצליח בעסק שלו, עד שלא מזמן הוא הרשה לעצמו לתת במתנה לחבר שלו מכונית מרצדס.  ולבן שלי אמר השני… יש סוכנות נדל"ן, והוא עד כדי כך מצליח שלאחרונה אף נתן במתנה לחבר שלו דירה.   מה אני אגיד לכם אמר השלישי…. הבן שלי הוא גיי, ואם לומר את האמת אני לא מי יודע גאה בכך. לפרנסתו הוא עובד כרקדן במועדון לילה ואני מאמין שהוא מצליח, מאחר ולאחרונה הוא קיבל במתנה מחבר אחד "מרצדס" ומחבר אחר "דירה", נו מה תגידו על כך…….חברים.     (Pat Guiney CC BY 2.0)

תיבת נוח – השנה היא שנת 2030.     אלוהים מבקר את צאצאו של נוח אשר קרוי גם על שמו, ואומר לו… בני האדם השחיתו את הארץ ונהיה בלתי נסבל.  לכן קיבלתי החלטה כי אשמיד את הארץ והאנושות כולה בתוך שנה מהיום ! אמטיר מבול 40 יום ו 40 לילה, ולכן אני מצווה אותך להכין תיבה גדולה כמו שהכין נוח סבא רבא רבא שלך, ועליך להכניס לתוכה זוגות מכל החי, כמו כן הנך רשאי גם להכניס כמה מבני משפחתך הטובים.  נוח קיבל בהכנעה את בקשת אלוהים והשיב: נעשה ונשמע !    בחלוף שנה, מסתכל אלוהים למטה ורואה את נוח יושב, ופניו בין ידיו ותיבה אין.   פונה אליו אלוהים בכעס ושואל… נוח, נוח, היכן התיבה…? משיב נוח בקול תחנון ובכי….סלח לי אבי, אבל הנך חייב להבין שהזמנים השתנו ובארץ בלתי אפשרי לבנות תיבה בגודל הזה ללא היתר בניה.  כמו כן אני מנהל מזה כמה חודשים דין ודברים להוצאת אישורים עם מח' התחבורה בנוגע לציר התנועה של החיות, ועם מכבי אש בנוגע להיתר הבטיחות, ובין לבין התאגדו שכניי והגישו התנגדות לוועדה המחוזית, כיוון שלדעתם בניית התיבה תחסום את הנוף ובשלב זה אני מצוי בהליך גישור בכדי לקבל את הסכמתם. כמו כן נתקלתי בבגצים שהוגשו נגדי עי ארגוני איכות הסביבה וכאשר התחלתי באיסוף בעלי החיים, התערבו גם אנשי הגנת הטבע והגישו התנגדות בטענה כי אני מתכנן לפגוע בהם ולסחור בהם.     בנוסף גם קיבלתי דרישה מרשות מקרקעי ישראל לתת להם תסקיר על השפעות המבול בסביבה. גם הייתי צריך להתמודד עם משרד התמ"ת, משרד הפנים ומשרד התעסוקה בקשר להעסקת עובדים זרים לבניית התיבה, ומשטרת ההגירה ירדה לחיי וקנסה אותי קנסות מרובים, ואם זה לא מספיק… אז גם רשות המסים הטילה עיקול על התיבה שתיבנה והגישה נגדי שתי תביעות, האחת – בגין הברחה, והשנייה – בגין עזיבת המדינה בדרך לא לגאלית.     אז… סלח לי אבי, אבל בגין כל אלו גם חמש שנים לא יספיקו לי.  אלוהים שומע לקול בכיו של נוח, ובאותו הרגע התפזרו העננים וקשת מרהיבה הופיע ברקיע,   נוח הרים את עיניו לשמים ושואל את אלוהים…אבי האם אתה מתכנן באמת להשמיד את העולם ? משיב לו האלוהים…נוח בני, מצאתי כי אין כבר צורך מאחר ועפ'י מסכת הייסורים שעברת אני סמוך ובטוח שרשויות השלטון כבר דואגים לכך יפה ומייאשים בגדול, אז זה אחלה תיקון בשבילי.                                                  (ויקיפדיה edward hicks)      

  ההגרלה  – זו הבדיחה שרצה ברשת….   משה קנה מהשכן שלו חמור ב- 1000ש"ח.  השכן לקח את הכסף והבטיח למשה כי ימסור את החמור למחרת היום.    למחרת, מגיע השכן ומדווח למשה בצער רב שהחמור מת.   טוב…עונה משה, החזר לי את כספי …כי לא קיבלתי את התמורה.  "מצטער"…ענה השכן, בזבזתי את כל הכסף אתמול ואין לי כסף להחזיר לך.  טוב…אומר משה, הבנתי,… אז אני מבקש ממך את הגוויה של החמור !    מסתקרן השכן ושואל…מה לעזאזל תעשה עם גווית החמור 

 הו…הו…אני הולך לבצע הגרלה על החמור !…משיב משה .  אבל…איך אפשר לבצע הגרלה על חמור מת…  …שואל השכן.
 בוודאי שאני יכול…חכה ותראה…, אני כמובן לא אספר לאף אחד שהחמור מת.
 כעבור חודש ימים נפגשים משה והשכן, והנ"ל שואל בסקרנות,..נו.. איך הייתה ההגרלה שעשית על החמור המת… 
 ומשה מספר…הוצאתי את החמור להגרלה, מכרתי 500 כרטיסים תמורת 10 ש"ח לכרטיס, וסה"כ הרווחתי 4,990 ש"ח. מהסכום הזה הורדתי את מחיר החמור שרכשתי ממך, ונותרו בכיסי 3,990 ש"ח.
 מישהו התלונן ….מסתקרן ושואל השכן ?.. כן….הבחור שזכה בחמור התלונן ! …ומה עשית שואל השכן …. אהה…אז החזרתי לו את עלות כרטיס ההגרלה שהוא שילם.   (מקור:הנדלניסט מהבקעה)               (Nevit Dilmen CC by-sa.3.0)
 אז מה הקוריוז בסיפור הזה , תשאלו….. 
 היום משה הוא שר האוצר, הוא מצטנע ומוכר לנו כל מיני הגרלות לדירה ב"מחיר למשתכן".  אז יש מתי מעט שמצליחים אבל הרוב הוא הבל הבלים.  הם מצהירים השכם והערב כי הם רוצים לעזור ומאידך גובים עוד מס של דמי רישום לא מבוטלים. על מה ולמה…?   (הרי הרוב המכריע מבוצע באינטרנט ), אז איך שלא נהפוך את הדברים, הנה… עוד הכנסות למדינה ! בעוד  צעירי ישראל ומשפחות בתחילת דרכם, כורעים תחת הנטל הכבד ! …. אבל, הכי מצחיק הוא שהזכייה שואפת לאפס (יפה מצידם שהאריכו את תוקף האישור לא…?), ואם כבר יש זכייה…אז יש בה כל מיני סאגות שמונעות להתקדם לעבר העסקה והזכיה !
למי שלא הבין, אז…החמורים הם תמיד אנחנו ……רק שאנחנו עוד לא יודעים זאת 

 

שכנים.. שכנים – בבניין בוטיק בן 3 קומות גרים אנשי הייטק, כאשר בקומה הראשונה 4 דירות.  בדירה הראשונה גרה אישה צעירה, בדירה השנייה גרים איש ואישה נשואים, בדירה השלישית גרים איש ואישה שהם חברים אבל עדיין לא נשואים, ובדירה הרביעית גר עיוור .       

 ערב אחד, הדיירת בדירה הראשונה הלכה להתקלח ואז היא שומעת צלצול בדלת. היא בודקת מי זה, והיו אלו השכנים הנשואים מהדירה השנייה. היא שמה עליה חלוק מגבת, פותחת את הדלת והם אומרים לה…מגיע לנו מזל טוב… אנחנו בהריון ויש לנו ילד !… היא אומרת להם..מזל טוב…וחוזרת להמשך המקלחת.  לאחר כמה דקות, שוב נשמעה דפיקה בדלת. היא בודקת מי זה, והפעם היו אלו זוג החברים מהדירה השלישית, היא שוב שמה חלוק והיא פותחת להם את הדלת..והם אומרים לה… מגיע לנו מזל טוב ! אנחנו מתחתנים…, היא אומרת להם יופי… ובאמת מזל טוב.  נמאס לה והיא כבר מתה לסיים מקלחת, אז שוב נכנסת למקלחת, ועוד פעם נשמע צלצול בדלת. היא ניגשת ובודקת ורואה שזה העיוור, ממלמלת היא לעצמה..זה מה רוצה ממני?   …אוקיי… אז אין צורך לשים חלוק מגבת כי בלאו הכי הוא לא רואה…ואז היא פותחת את הדלת והוא אומר לה בצהלה גדולה…מגיע לי מזל טוב !… אני סוף סוף רואה !!! ואז באנחה פולט…יו..איזה יופי…  (fxb)

הצוואה – גבר גוסס בבית החולים, ומסביבו יושבים שלושת ילדיו ואשתו.                                                    

אומר האב לבנו הבכור… לך יוסי…אני מעביר את מגדלי היוקרה בקצה השכונה !…ולך אורלי…בתי היקרה, אני מעביר את כל בתי הדירות במרכז העיר ! …ולך אורי, בני הצעיר…שלך אני צופה עתיד גדול,… אני מעביר את כל בנייני המשרדים באזור התעשייה !   ולך אשתי היקרה והאהובה…שהיית לצדי 35 שנה, אני מעביר את כל המלונות ובתי הנופש בקו החוף !  האחות ששומעת את השיחה, נדהמת ופעורת פה פונה לאחר מכן לאישה בהערצה…וואוו…. בעלך ממש עשיר ! כמה נכסים יש לו ?…בורכתם ואתם ממש ברי מזל ! …." עשיר " ?…הצחקת אותי ! מגחכת האשה ואומרת…. בעלי מחלק עיתונים !… אלו בסה"כ רק קווי החלוקה שהוא העביר אלינו.

(Emilio labrador CC BY 2.0)

 טובה ומועילה – עוזרת בבית פרטי מבקשת מהמעבידה שלה העלאה במשכורת.                                             המעבידה כועסת ושואלת…. ולמה מגיעה לך העלאה ? העוזרת משיבה ….. יש 3 סיבות בגינן מגיעה לי העלאה !   האחת- היא אומרת… אני מגהצת טוב יותר ממך! המעבידה מתרגזת ושואלת…מי אמר לך ? משיבה העוזרת… בעלך היקר אמר ! כועסת מאד המעבידה ושואלת…נו.. ומהי הסיבה השנייה ? אומרת העוזרת…. אני מבשלת טוב יותר ממך ! מתרגזת המעבידה ממש, ושואלת…. ואת זה מי אמר לך הפעם…? משיבה העוזרת…. בעלך היקר..! הפעם יצא קיצפה של המעבידה ושואלת בעצבים… ומהי הסיבה השלישית ? משיבה העוזרת …. אני מאהבת טובה יותר ממך ! וואו…וואו… המעבידה עכשיו עם אש בעינים, כל הפיוזים עלו לה  ושואלת… ואת זה גם בעלי אמר לך…? משיבה העוזרת..לא !…את זה אמר המתווך שעובר כאן כל בוקר מזה כמה ימים.                                                                          (Miccostumes Cosplay CC BY 2.0)

דירה בשכירות  – איש עסקים פוגש בחורה יפיפייה  ויחד הם מסכמים כי תתלווה אליו לשתי פגישות עסקים בשילוב ארוחת צהריים. לאחר הפגישות אם יהיה זמן גם יבלו, ובתמורה הוא ישלם לה 500 דולר. הבחורה הסכימה וכשהגיע הערב לסיומו ועמד לעזוב, הבחין שאין עליו כסף מזומן לשלם לה כהבטחתו.      אז הם הגיעו להסכמה כי יבקש  ממזכירתו לשלוח לה  שיק, תחת הכיסוי של "שכר דירה".                                                    בדרכו למשרד התחרט על מה שהבטיח, כי במחשבתו ולהבנתו….. אמר  כי כל האירוע לא היה שווה את המחיר.  הוא ביקש ממזכירתו לשלוח שיק על סך – 250 דולר ובצירוף המכתב הבא:      "גברתי היקרה" !     מצורף בזה תשלום על שכר הדירה שלך. לא שלחתי את הסכום כפי שסיכמנו עליו מראש, מאחר ולפני ששכרתי את הדירה ניתן לי הרושם כי:    

א. הדירה מעולם לא הייתה מאוכלסת לפני כן.    

ב. הדירה  מחוממת כהלכה.  

ג.  הדירה קטנה, ובצורה שתיתן לי תחושת נוחות וביתיות. אך לעומת זאת, כשביקרתי בדירה מצאתי ….כי הדירה אוכלסה בעבר, לא היה בה חימום והיא הייתה גדולה מדי עד כדי כך שאיבדתי תחושה" .                                                                                

הבחורה מיד החזירה לו את השיק עם המכתב הבא :  "אדוני הנכבד" !  

א.  ראשית,… איני יכולה להבין כיצד ציפית שדירה כל כך יפה תישאר ללא  שימוש !  

ב.  ביחס לחום,… יש בדירה חום רב, אך ייתכן ואתה לא ידעת כיצד להפעיל אותו !  

ג.  באשר לגודל הדירה..הדירה בגודל רגיל, אך אם אין ברשותך רהיטים מספיק גדולים כדי לאכלס אותה, אינך יכול לבוא בתלונות ומענות לבעלת הבית!  

אי לכך, הנך מתבקש לשלוח את שכר הדירה במלואו, אחרת אצטרך ליצור קשר עם בעלת הבית הנוכחית שלך!  (fxb)

עמוד זה אינו מסחרי אלא לשם הנאת הגולשים בלבד ! הנהלת האתר השקיעה הרבה משאבים וזמן לאיסוף החומרים והתכנים. למותר לציין כי, הצילומים בעת פרסומם באתר היו ברשיון Creative Commons even Commercially.         יחד עם זאת הנהלת האתר מכבדת את זכויות הקניין הרוחני של אחרים, וכל בקשה אשר תתקבל להסרה מעמוד זה המפר זכויות יוצרים, הבקשה תיבדק והצילום יוסר לאלתר.  בכל מקרה הנהלת האתר תפעל בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי ובהתאם להוראות הדין.