רוכש נכס ? כיצד תבחר נכון היכן כדאי לך לרכוש

רכישת דירה  היא בדרך כלל העסקה החשובה ביותר בחייכם, שבה אתם, רוכשי הדירות, משקיעים את מרב כספכם. 

 

שיקול דעת מעמיק ובדיקה יסודית לפני רכישה יכולים לחסוך הפתעות, הפסדים ועגמת נפש. (fxb) מדריך זה אינו מתיימר להחליף את בעלי המקצועות כגון: עו"ד, שמאי, מהנדס וכיוצ"ב, או לספק את מלוא התשובות, אבל הוא יכול ללוות אתכם בכל התהליך של רכישת דירה.

לפני בחירת הדירה ראוי לשים לב לדברים הבאים:

  1. הסביבה – תחילה בחרו את הסביבה שאתם רוצים לגור בה. סיירו באזור ודברו עם השכנים וגלו דרכם על החסרונות והיתרונות.   בדקו כיצד הסביבה מספקת את הצרכים החשובים לכם: בתי ספר וגנים, תחבורה ציבורית, בתי כנסת , מרכזי קניות וכדומה.  
  2. הבנייה המתוכננת באזור – חשוב לבדוק האם מתוכננת בנייה באזור, האם מתוכנן כביש, או אולי מרכז מסחרי. כדי לברר את הפרטים הללו יש לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה המצויה בכל רשות מקומית ולבדוק את הטאבה והתכניות הקיימות לאזור ובייחוד את התכניות העתידות לרבות גובה המבנים המתוכננים.
  3. הדירה – בעת בחירת הדירה חשוב לבדוק את מיקום הדירה בבניין, את כיווני האוויר, את גודלה ואת התכנון הפנימי והחיצוני. כמו כן, רצוי לבדוק לוודא שאין מפגעים אקולוגיים וסביבתיים סמוך לבניין, כגון: מבני תעשייה, כבישים סואנים, מתקני אשפה ומתקני חשמל. אם אתם רוכשים דירה עם גינה צמודה או עם גג צמוד, בדקו אם אין בשטחים הצמודים לדירתכם מתקנים השייכים לדיירים אחרים כמו מֶנְהוֹלִים בגינה (פתח העליון של תא שירות, המאפשר גישה למערכות תשתית וצנרת ציבוריות תת-קרקעיות) או דוודים, קולטים, אנטנות וצנרת על הגג.
  1. ברור צרכים  בדקו כמה דירות וחשבו על הצרכים שלכם בטווח הקצר ובטווח הארוך. בדקו את מיקום הדירה בסביבה וכן את מיקומה בבניין עצמו. ההחלטה באיזו דירה לבחור מתוך היצע הדירות שבחנתם היא משמעותית וחשובה, ותשפיע על נוחות המגורים שלכם. לדוגמה: דירה בקומה ראשונה, קלה לגישה אך היא קרובה יותר לקרקע וחשופה בדרך כלל למעבר של דיירים רבים. חובה לבדוק את מיקומו של חדר החשמל, ובמידה וקיים חובה לבדוק את רמת הקרינה !   כמו כן יש לבדוק כמה קומות יש בבניין ומהי מידת הפרטיות שמספקת כל דירה.
  2. בדיקת הנכס טרם ההחלטה   – כשהגעתם כבר להחלטה סופית בדבר הרכישה, מומלץ מאד לברר טוב טוב על השכנים שיהיו לכם כמו: תחום עיסוקם, כמה ילדים וכו',האם יש רעש מדירתם, האם יש אנטנות וסכנת קרינה בסביבה. בכל מקרה תמיד כדאי להשקיע בבדק בית בטרם הרכישה. (fxb)                                   שווה לכם לפנות אלינו…כי בא.מ.ו.ן נכסים המתווך מקצועי ומיומן,  מתחקר ואוסף נתונים ולרוב יודע את מירב התשובות.                          נייד – 0535345866  משרד – 036548808